3 09 2018

NOC NAUKOWCÓW 2018

NOC NAUKOWCÓW 2018

28 WRZEŚNIA 2018

Czy wiecie gdzie będą 28 września 2018 r. najlepsi odkrywcy, uczeni, badacze i wynalazcy? My wiemy! - będą na Politechnice Poznańskiej. Zaproszą Was do swoich laboratoriów i pracowni, byście na własne oczy mogli się przekonać jak fascynującą mają pracę. Będzie okazja poznać m.in. charyzmatycznego fizyka prowadzącego pokaz Fizyka Money Show; zobaczyć ekipę szalonych chemików, którzy podczas pokazu Chemicy z innej bajki zaprowadzą Was do magicznej krainy wulkanów i lodu; w laboratorium Zimna zobaczycie jak w kilka sekund można zamrozić wodę; przekonacie się, że politechniczne roboty mają wiele wspólnego z najnowocześniejszymi operacjami medycznymi, poznacie drużynę studentów, która zbudowała już 4 bolidy wyścigowe, sprawdzicie czy macie siłę wykopu jak Ronaldo, zbudujecie model robota z wykorzystaniem platformy Arduino, zwiedzicie wirtualną fabrykę...

To tylko niewielki procent atrakcji, które czekają na Was podczas tegorocznej Nocy Naukowców (cały Program do pobrania). 

Noc Naukowców - dla przypomnienia kilka faktów!

Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy europejskich miast odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowca nowej ery. Stają się aktorami, showmanami, przewodnikami po laboratoriach. Uczestnicy natomiast mogą wcielić się w rolę naukowców i przeprowadzać naukowe eksperymenty.

Cel

Nadrzędnym celem imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej, a także zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań, a wszystko to w atmosferze zabawy. 

Kiedy powstała

„Researchers' Night" powstała w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Odbywa się raz do roku w krajach Unii Europejskiej. Noc Naukowców to impreza organizowana w Europie już po raz trzynasty, a w Poznaniu po raz dwunasty.

Gdzie się odbywa

W tym roku odbywała się w 300 miastach w 24 krajach Europy i krajów sąsiednich. Nasza Wielkopolska Noc Naukowców odbędzie się na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Akademii Muzycznej i w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN.

Szczegóły www.nocnaukowcow.pl

 

Partnerzy Nocy Naukowców 2018